2009. január 13., kedd

Hirdetés...

Az utóbbi napokban több megjegyzést kaptam a blogomra. Egyesek dicsérték a blogomat és biztattak a működtetésében , mások blamálták és kérték, hogy szüntessem meg. A legtöbben aláírták a megjegyzést. Olyan megjegyzés is akadt, akinek a szerzője nem merte aláírni. Nem tudom mi okból. Egy dolgot üzenek mindazoknak akiket, valamilyen októl fogva, zavar a blogom működése, hogy nem köteles az olvasása. Nem emlékszem, hogy felírtam volna valahova, hogy kötelező az olvasása, de még azt sem, hogy újságnak szántam és hogy újságcikkeket tartalmaz. Ez egy személyes blog amire feltöltöm képeim és írásaim. Erről szól a blogom, egy elektronikus napló.
A következőkben leírom mit jelent a blog, a wikipédia meghatározása szerint:

A blog egy olyan periodikusan újabb bejegyzésekkel bővülő weboldal, amely ezek sorozatából áll, függetlenül attól, hogy mi az oldal témája, formája és hogy nyilvánosan elérhető-e. A bejegyzések leggyakrabban – de nem szükségszerűen – fordított időrendi sorrendben vannak. A blogok többsége nyilvános weblapként működik bármely internethasználó által elérhetően. Az eredeti „weblog” kifejezés a „web” és „log” (napló) szavak összetételéből keletkezett, ebből rövidült a mára bevetté vált blog alak.

Témája sokrétű: lehet egyszerűen egy interneten közzétett személyes, egyéni napló, de lehet egyéni vagy csoportos politikai véleménynyilvánítás vagy üzleti jellegű kommunikáció eszköze is, és lehetségesek tematikus blogok is (például kifejezetten csak az irodalommal foglalkozóak). Ennek megfelelően a szerzők köre az alkalmi szerzőktől a nagy írói közösségekig, sőt vállalatokig terjed. Sok weblog teszi lehetővé a látogatóknak nyilvános megjegyzések írását az egyes bejegyzésekhez, ami közösségek kialakulásához vezethet.

A blogok gyakorlatilag semmiféle formai vagy tartalmi megkötéssel nem rendelkeznek, bár többségük továbbra is hosszabb-rövidebb, döntően szöveges bejegyzésekből áll. A blogok esetében – mint általában a weblapoknál – nagyon jelentős a linkelés lehetősége, amely a bejegyzések kontextusba helyezését segíti elő. A bejegyzéseknek tipikusan permalinknek nevezett saját, állandó és egyedi linkjük van, amelyen hivatkozhatóak.

A blogoknál jelentős a hírcsatornák (feedek) használata, amelyek speciális webcímek, és az olvasók számára a feedolvasókon (hírolvasó programokon) keresztül lehetővé teszik a kedvenc blogjaiknak, híroldalaiknak egy helyen való olvasását, illetve az új bejegyzésekről való értesülést. A feedek legelterjedtebb formái az RSS 2.0 és az ATOM 1.0, mindkettő az XML-en alapuló szabvány.

Aki blogot kíván indítani, választhat a számos szolgáltató által kínált ingyenes vagy fizetős megoldás közül, de saját maga is üzemeltethet blogmotort, amelyből több nyílt forráskódú, ingyenes megoldás is létezik.

forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Blog

Mostantól megpróbálok reagálni minden megjegyzésre, azokra is melyek nem nyilvánosak.

Záróképpen meg szeretném köszönni mindazoknak akik lapomat olvassák. Megköszönöm a pozitív és negatív megjegyzéseket is, hiszen minden megjegyzésből tanultam és tanulok.


Nincsenek megjegyzések:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...